سال1400:تولید،پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد؛

ایستادگی در برابر سلطه، رمز ماندگاری قیام 15 خرداد است

امام جمعه موقت تهران رمز ماندگاری قیام 15 خرداد سال 42 و پایداری انقلاب اسلامی را ایستادگی دربرابر نظام سلطه و استکبار خواند و بر ادامه این راهبرد اساسی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد امام‌جمعه موقت تهران روز شنبه 11 خردادماه در نمازخانه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد.

در جریان این مراسم امام‌جمعه موقت تهران با تشریح عوامل مختلف شکل‌گیری قیام 15 خرداد تأکید کرد: تحلیل این قیام می‌تواند آرمان‌ها، اهداف والای انقلاب، آرمان اساسی شکل‌گیری انقلاب، تداوم این حرکت و ریشه‌های ماندگاری آن را تبیین کند.

وی افزود: امام خمینی بر 15 خرداد 42 به عنوان مبدأ انقلاب تأکید ویژه داشتند زیرا بدون تردید این حرکت متأثر از حوادث گوناگونی بود و هویت ویژه‌ای داشته و دارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی با بیان اینکه نهضت 15 خرداد با دیگر حرکت‌های سیاسی پیش از آن متفاوت بود گفت: این قیام، یک حرکت دینی و اسلامی ناب متأثر از اندیشه سیاسی اسلام و تفکرات دینی بود و این نخستین ویژگی قیام است.

امام جمعه موقت تهران، انقلاب اسلامی را انقلابی کاملاً با هویت دینی و اسلامی توصیف کرد و افزود: این آموزه‌های دینی و وحیانی از حرکت بالاترین سطح یعنی مرجعیت برگرفته شده است.

وی دومین ویژگی قیام 15 خرداد را حضور توده‌های مردم و بدنه جامعه نامید و تصریح کرد در این قیام احزاب و جریان‌ها حضور نداشتند بلکه اقشار مختلف مردم بودند و بدنه جامعه مخاطب امام و پرچم‌دار آ ن بود. تا امروز هم انقلاب اسلامی بر شانه‌های تنومند و بصیرت روز افزون مردم تکیه دارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی با بیان اینکه سومین ویژگی قیام مقاومت در برابر استکبار جهانی است گفت: ملت ایران نمی‌تواند تسلط آمریکا و اسراییل را بپذیرد ازاین‌رو حضور معنوی انقلاب در عراق، لبنان، یمن، سوریه باعث خشم استکبار شده است.

امام جمعه موقت تهران، انقلاب اسلامی را حرکتی برآمده از حوزه‌های دینی، با محوریت مرجعیت و حضور تمام اقشار مردم معرفی و تأکید کرد: این انقلاب اسلامی حقیقتاً یک حرکت مردمی است و جناح‌ها و احزاب نقش چندانی نداشته و ندارند.

وی در ادامه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را حرکت در چارچوب دین و اسلام دانست و گفت: اینکه انقلاب پس از چهار دهه ماندگار است به دلیل حرکت در این چارچوب است.

امام‌جمعه موقت تهران در بخشی از سخنانش با اشاره به مشکلات موجود در ساختار اداری در کشور تصریح کرد: باید مشکلات را با نگاه علمی و انقلابی حل کرد و می‌بایست ساختار نهادها را متناسب با انقلاب بازسازی و نوسازی کنیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی چابک بودن، کارآمدی، در دست نیروهای کارآمد بودن و توانمند بودن را زمینه‌های کاهش هزینه‌های انقلاب و تحکیم رابطه مردم و نظام دانست و افزود: امیدوارم تا تلاش و توجه بیشتر مسئولین نظام اداری و اقتصادی کشور اصلاح شود تا شاهد رشد روزافزون انقلاب در همه زمینه‌ها باشیم.

در پایان مراسم به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) کتاب «آن سوی آفتاب» در خصوص نگاهی به زندگانی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به قلم «علی‌اکبر جعفری» در بین نمازگزاران توزیع گردید.

کد خبر: 1203
  تاریخ خبر : یکشنبه 12 خرداد 1398

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 021-27821
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل : info[at]iwpco.ir