سال1400:تولید،پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از تونل انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه

دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به همراه دکتر اردکانیان وزیر نیرو، دکتر کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست، استاندار آذربایجان غربی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مهندس حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و مهندس مرادی مدیرعامل شرکت، روز پنجشنبه 23 آبان ماه از تونل انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، معاون اول رئیس‌جمهور در جریان سفر به آذربایجان غربی، از تونل خط انتقال آب سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه بازدید کرد و با توضیحات دکتر امانی مجری و مهندس بهادری معاون اجرایی طرح از جزئیات اجرا و مراحل و موانع پیش‌روی تکمیل طرح مطلع شد.

معاون اجرایی طرح انتقال آب دریاچه ارومیه در جریان ارائه گزارش خود به بازدید‌کنندگان گفت: سد کانی سیب با حجم مخزنی 220 میلیون مترمکعبی به عنوان قسمت نخست این طرح از پیشرفت 94 درصدی برخوردار است و تونل انتقال آب 36 کیلومتری با اتمام حفاری 31 کیلومتر آن به پیشرفت 84 درصدی رسیده است.
مهندس بهادری افزود: در حال حاضر حفاری تونل با میانگین 500 الی 600 متر حفاری در ماه در 2 جبهه کاری ادامه دارد و در صورت تأمین به موقع اعتبار موردنیاز و عدم بروز مشکلات زمین شناسی، در نیمه دوم سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید.
وی 11 کیلومتر کانال رو باز مابین دهنه خروجی تونل تا رودخانه گدار را بخش سوم این پروژه اعلام کرد و افزود: این کانال در مراحل پایانی کار قرار دارد.
معاون اجرایی طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه کل هزینه طرح را یک هزار و 560 میلیارد تومان اعلام کرد.
کد خبر: 1219
  تاریخ خبر : یکشنبه 26 آبان 1398

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 021-27821
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل : info[at]iwpco.ir