سال1400:تولید،پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

ثبت رکورد بیشترین میزان تولید انرژی توسط نیروگاه کارون4 در حوضه کارون بزرگ

نیروگاه برق‌آبی سد کارون4 در هفته اول اسفند ماه رکورد بالاترین تولید انرژی را در حوضه رودخانه کارون و دز به ثبت رساند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس «جلال‌الدین حجتی» معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو  ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به ادامه روند سرما در کشور و افزایش مصرف سوخت خانگی و همچنین محدودیت‌هایی که برای تأمین سوخت نیروگاههای حرارتی بوجود آمده، نیاز شبکه سراسری به تولید نیروگاههای برق‌آبی بیشتر شده است. در این راستا هفته اول اسفند نیروگاه کارون4 با ثبت تولید انرژی به میزان 77 هزار مگاوات ساعت و سهم 20 درصدی بین نیروگاههای آبی کشور، بالاترین میزان تولید در حوضه رودخانه کارون و دز به خود اختصاص داد.

وی افزود: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، رکورد تولید نیروگاههای شرکت آب و نیرو در تاریخ 7 اسفندماه شکسته شد و مجموع تولید نیروگاههای تحت مالکیت این شرکت به میزان 31 هزار و 700 مگاوات ساعت رسیده که سهم 50 درصدی در بین نیروگاههای آبی کشور را در اختیار داشته‌ است.

جلال‌الدین حجتی در پایان تاکید کرد: نیروگاههای برق‌آبی شرکت آب و نیرو با حداکثر ظرفیت قابل تولید در تأمین پیک مصرف زمستان، مشارکت داشته‌ و به مانند گذشته نقش ارزشمند خود در پاسخگویی به نیاز شبکه سراسری را نشان دادند.

لازم به ذکر است که سد کارون‌4 به‌عنوان بلندترین سد بتنی دو قوسی ایران با ارتفاع 230 متر، دارای چهار واحد توربین250 مگاواتی جمعاً به ظرفیت 1000 مگاوات است که از نیمه دوم سال 89 به بهره‌برداری رسیده است.

کد خبر: 1291
  تاریخ خبر : سه‌شنبه 12 اسفند 1399

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 021-27821
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل : info[at]iwpco.ir