سال1400:تولید،پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

معاون بهره برداری شرکت آب و نیرو اعلام کرد؛

آمادگی کامل سدهای غرب کشور برای مهار سیلاب احتمالی

باتوجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای هفته آخر آذر ماه و احتمال وقوع بارش‌های نسبتا مناسب در حوضه‌های آبریز کارون، دز و غرب کشور، آمادگی لازم برای مهار سیلاب‌های احتمالی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، جلال‌الدین حجتی معاون بهره‌برداری شرکت با اعلام این خبر افزود: نیروگاههای برق‌آبی شرکت آب و نیرو در فصل زمستان با آمادگی کامل تولید انرژی خواهند داشت.

وی افزود: از نیمه دوم شهریور ماه تعمیرات دوره‌ای واحدهای نیروگاهی تحت بهره‌برداری این شرکت مطابق با دستورالعمل‌های موجود آغاز شده و علیرغم محدودیت‌ منابع مالی، برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای صورت گرفته تا با شروع فصل زمستان و اعمال محدودیت‌های سوخت در نیروگاههای حرارتی، بخشی عمده‌ای از واحدهای نیروگاهی شرکت آب و نیرو متناسب با حجم آب ذخیره شده در مخازن سدها، تولید انرژی داشته باشند.
مهندس حجتی یادآور شد: شرکت آب و نیرو با در اختیار داشتن سهم 27درصدی از ظرفیت کل نیروگاههای برق‌آبی کشور نقش مهمی در پایداری شبکه برق و تأمین انرژی مطمئن به ویژه در مواقع پیک مصرف تابستان و زمستان به عهده دارد و از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نیروگاههای برق‌آبی تحت بهره‌برداری این شرکت به میزان 350 هزار مگاوات ساعت تولید انرژی داشته است.
کد خبر: 1317
  تاریخ خبر : یکشنبه 5 دی 1400

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 021-27821
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل : info[at]iwpco.ir