سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

آمادگی نیروگاه‌های برق آبی برای تولید ۹ هزار گیگاوات ساعت برق

مدیرعامل شرکت از آمادگی نیروگاه‌های برق آبی برای تولید ۹ هزارگیگاوات ساعت برق در ۹ ماه باقی مانده از سال آبی در صورت نرمال بودن بارش‌های زمستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، سیدحسن رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درخصوص بارش‌های نرمال به صورت برف و باران در زمستان افزود: اگر پیش‌بینی‌ها محقق شده و اتفاق خاصی مانند بروز سیلاب رخ ندهد نیروگاه‌های برق آبی تا پایان شهریور ۱۴۰۱ قادرند تا ۹ هزار گیگا وات ساعت برق تولید کنند.
وی با اشاره به اینکه توان تولید نیروگاه‌های برق آبی ۱۲ هزارو ۲۰۰ مگاوات است گفت: ما نیروگاه‌های برق آبی را به نحوی برنامه‌ریزی کردیم که در سال جاری ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته کمتر تولید برق داشته باشند، که این به معنای تولید ۹ هزار گیگا وات برق است.
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ادامه داد: نیروگاه‌های برق آبی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (پایان سال آبی سال گذشته) به دلیل خشکسالی سال ۹۹ در مجموع ۳۷ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته یعنی ۳۱ شهریور ۹۹، برق تولید کردند.
رضوی با بیان این‌که کمبود منابع آبی در سد‌ها مانع از تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی بود گفت: در پاییز سال جاری این کمبود تولید‌ها به ۵۷ درصد رسید.
وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر شرایط ذخایر آبی را بهتر کرده است افزود: ورود حدود ۲ میلیارد مترمکعب آب به سد‌های کشور شرایط بحرانی نیروگاه‌های برق آبی را تغییر داده است.
کد خبر: 1319
  تاریخ خبر : یکشنبه 3 بهمن 1400

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 021-27821
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل : info[at]iwpco.ir