سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

معاون بهره برداری شرکت آب و نیرو در گفتگو با رسانه ملی عنوان کرد:

تامین ۱۵ میلیون مگاوات ساعت برق از نیروگاه‌های برق‌آبی

معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو در گفتگوی زنده با رسانه ملی از تامین ۱۵ میلیون مگاوات ساعت توسط نیروگاه‌های برق‌آبی در زمان اوج مصرف برق خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، احمد کاووسی نژاد در گفتگوی زنده در بخش میز اقتصادی شبکه خبر گفت: ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی در کشور ۱۲ هزار مگاوات است و با توجه به این توان، نیروگاه‌های برق آبی حدود ۱۵ درصد کل ظرفیت تولید برق کشور را تولید می‌کنند.

وی گفت: امسال با پدیده خشکسالی در ارتباط با  ظرفیت مخازن سدها رو به رو هستیم اما خوشبختانه با تدابیری که از قبل اندیشیده شده است و با مدیریت مخازن سدها، انشاالله تولید بهینه برق در بخش نیروگاه‌های برق‌آبی حسب نیاز شبکه برق کشور انجام شود.

کاووسی نژاد ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم حدود ۱۵ میلیون مگاوات ساعت بتوانیم امسال به شبکه برق کمک کنیم و از اول سال تا الان باتوجه به مدیریتی که انجام شده ۳ میلیون مگاوات ساعت را توانستیم تولید کنیم.

در این میزگرد اقتصادی مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق نیز افزود: ما در روز 17 خرداد ماه رکورد 59 هزار و 997 مگاوات مصرف برق را داشتیم که نسبت به روز مشابه در سال گذشته حدود 4.5 درصد رشد مصرف را نشان می‌دهد که رشد قابل توجهی است و لازم است تمهیدات مناسبی را برای جلوگیری از خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده اتخاذ کنیم.

وی افزود: ما به طور خاص در فصل تابستان  حدود 27 هزار مگاوات مصرف را در بخش استفاده از وسایل سرمایشی داریم.

کد خبر: 1331
  تاریخ خبر : شنبه 21 خرداد 1401

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 021-27821
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل : info[at]iwpco.ir